Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

6 June 2022

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy „Garnitury na rowery”
i została Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

96 pojazdów – tyle pomieści automatyczny, podziemny system BiceBerg do przechowywania rowerów funkcjonujący w warszawskiej Fabryce Norblina. Za jego realizację odpowiada hiszpańska firma MA-SISTEMAS, która ma na swoim koncie podobne projekty m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, Singapurze czy Izraelu. Całodobowy i ogólnodostępny podziemny parking rowerowy stworzono z myślą o tych, którzy szukają bezpiecznego miejsca do przechowywania jednośladów wraz z ich wyposażeniem (np. kask, koszyk czy bagaże). Jego obsługa jest w pełni zautomatyzowana i niezwykle prosta. System jest uruchamiany za pomocą panelu na stacji dokującej, który przywołuje pojedynczą kabinę. Można w niej umieścić rower oraz pozostałe przedmioty, które w szczelnie zamkniętym boksie zjeżdżają na wielopoziomowy parking podziemny. Cała operacja zajmuje niecałe 15 sekund. Odebranie jednośladu jest równie szybkie.

Z ogromną radością udostępniliśmy mieszkańcom stolicy pierwszy w Polsce niezwykły parking rowerowy. My od lat propagujemy zrównoważony transport w naszych inwestycjach i wychodzimy naprzeciw potrzebom miejskich cyklistów dlatego z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy „Garnitury na rowery” by w większym gronie promować ekologiczne środki komunikacji miejskiej – informuje Kinga Nowakowska, członki zarządu i dyrektor operacyjna w Grupie Capital Park.

Na terenie kompleksu są także dostępne 22 zewnętrzne stojaki, do których można przypiąć po dwa rowery co daje możliwość zaparkowania 44 jednośladów. Dodatkowych 200 miejsc dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą: szatniami, prysznicami i stacją napraw jest dedykowanych pracownikom najemców Fabryki Norblina.

Należąca do Grupy Capital Park Fabryka Norblina to wielofunkcyjny kompleks w sercu warszawskiej Woli. Po wieloletnim procesie rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner ponownie otworzył się na miasto zachwycając historyczną zabudową, w którą wkomponowana została nowoczesna architektura. Dla gości Fabryki Norblina dostępne są koncepty kulturalne, rozrywkowe i gastronomiczne, w tym m.in.: butikowe kino KinoGram, ekologiczny targ – BioBazar, największa w stolicy strefa gastronomiczna Food Town, Piano Bar z muzyką na żywo w jednym z najstarszych budynków kompleksu, Muzeum Fabryki Norblina, przestrzeń immersyjna Art Box Experience oraz sklepy i lokale handlowo-usługowe.

The 9th Invested Interest - Investment Market Conference

The 9th Invested Interest - Investment Market Conference

April 20th, 2023,Grzybowska 24,Warsaw,Radisson Collection Hotel
Warehouses A.D. 2023 - summaries, trends, forecasts - business breakfast

Warehouses A.D. 2023 - summaries, trends, forecasts - business breakfast

May 11th, 2023,Warsaw,SELAVI RESTAURANT, pl. S.Małachowskiego 2
The 18th Annual Eurobuild CEE Tennis Tournament

The 18th Annual Eurobuild CEE Tennis Tournament

June 2nd, 2023,Warsaw,Klub Tenisowy Warszawianka
22nd Annual Eurobuild Golf Tournament

22nd Annual Eurobuild Golf Tournament

June 2nd, 2023,First Warsaw Gold & Country Club,Rajszew
The 14th Office Market Conference

The 14th Office Market Conference

15 czerwca 2023,Grzybowska 63, Warsaw,Hilton Hotel
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

July 1st 2022,wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas finału 7. Przejazdu Garnitury na Rowery,

Registration

1participant - own bike
Own bike. If you wish to bring you own bike, the participant bears full responsibility for their own equipment. The organiser will provide places for parking bikes at the finishing line.
20
PLN
net
1 participant, public bike / sponsor's bike
Public bike will be available from the starting points and will be picked up from their users after the ride. The number of such cycles is limited and will be provided on a first-come, first-served basis according to how soon applications to use them are received.
20
PLN
net
Suits on Bikes. The 7th Bike Ride with city planning specialist
Warsaw