Zen za kierownicą

12 kwiecień 2019

Wszyscy użytkownicy ruchu drogowego zdają sobie sprawę z tego, jak trudno skupić uwagę podczas jazdy, gdy rozprasza nas tyle zewnętrznych czynników. Obecne realia wymuszają na nas coraz szybsze tempo życia. Chcemy też być w ciągłym kontakcie, nawet za kierownicą. Zapominamy wtedy o bezpieczeństwie i łatwo popełniamy błędy, które według statystyk są powodem aż 80 % zdarzeń drogowych. Fundacja ZenDriving opracowała program który ma zwiększyć bezpieczeństwo kierowców/rowerzystów. Program tworzony jest przez psychologów różnych specjalizacji i oparty o skuteczne metody, poparte wynikami światowych badań naukowych z zakresu neuropsychologii, psychofizjologii i psychometrii. Metody mindfulness i biofeedback stosowane w programie mają pomóc kierowcom/rowerzystom w kształtowaniu bezpiecznych nawyków.

Jako że tegoroczna edycja przejazdu „Garnitury na rowery” skupia się na temacie bezpieczeństwa, bardzo miło nam poinformować, że Magdalena Mazurkiewicz, trenerka fundacji ZenDriving, przyjęła nasze zaproszenie i podczas 20-minutowej prezentacji przekaże uczestnikom dekalog uważnego kierowcy/rowerzysty oraz omówi sposoby na poprawę relacji uczestników ruchu drogowego.

Serdecznie zapraszamy na przejazd oraz dyskusję 23 maja 2019 r. Start przejazdu o godzinie 16:30. Prezentacja „ZenDriving w pigułce” o godzinie 19:00. Dyskusja podsumowująca i wnioski o godzinie 19:30.

5. Garnitury na rowery
Warszawa