Misja: rowerem do pracy, na celowniku: pracownik biurowy

19 luty 2021

Kto by pomyślał, że nasz nieduży projekt, który wyrósł ze spontanicznego pomysłu garstki zapaleńców, doczeka się okrągłej, piątej edycji. Już 7 lipca kolejna edycja przejazdu „Garnitury na rowery!”

Pomysł, aby pokręcić się po mieście na dwóch kółkach, okazał się trafiony i przekonało się do niego już całkiem sporo osób. Z początku celem naszej akcji było poznawanie architektury miasta i omawianie napotkanej po drodze infrastruktury drogowej z perspektywy rowerzysty. Po kilku edycjach wyklarowała się kolejna misja – zachęćmy pracowników biurowych do korzystania z rowerów w drodze do pracy! To zdrowe, proekologiczne i tanie rozwiązanie! Przy realizacji tego celu współpracujemy z czołowymi deweloperami i właścicielami najlepszych obiektów biurowych w Warszawie, którzy w swoich obiektach mogą pochwalić się całą gamą rozwiązań zastosowanych z myślą o rowerzystach. Bo dobrze przygotowana infrastruktura rowerowa w biurowcu to już połowa sukcesu, jeśli zamierzamy zachęcać pracowników do częstszego korzystania z rowerów. Tę drugą połowę musi zapewnić miasto, umożliwiając mieszkańcom bezpieczny dojazd do pracy i powrót do domu na dwóch kółkach. Ważna jest jakość dróg rowerowych oraz ciągłość trasy, ponieważ niechętnie wsiadamy na rower, jeśli wiemy, że po drodze czeka nas dziurawa droga lub konieczność przenoszenia jednośladu na plecach przez niektóre odcinki trasy.

Czego jeszcze potrzebuje pracownik, by korzystać z dwóch kółek, a co może zaoferować budynek biurowy? Podyskutujmy o tym wspólnie podczas kolejnego przejazdu rowerowego, który w tym roku odbędzie się 7 lipca. Do przejazdu zaprasza Eurobuild (organizator) oraz Immofinanz (sponsor jednej z tras rowerowych).

Zapraszamy do współpracy wszystkich cyklistów oraz firmy, którym bliska jest idea roweru w mieście!

5. Garnitury na rowery
Warszawa